Evden Eve Nakliyat Firmasından İstenecek Resmi Belgeler Hangileridir?

Geleneksel taşınma işlemleri ile ev taşıdığım zamanları çoktan geride bıraktım. Ama hala bazı arkadaşlarımdan, hem de nakliye firmalarının bu derece arttığı, evden eve nakliyatın bu kadar çok geliştiği bir dönemde, kaybolan eşyalar, çizilen mobilyalar ve hatta yolunu şaşıran kamyon öykülerini dinlediğimde şaşırıyorum. Evden eve nakliye firmaları, taşınma işlemlerinizi bu derece profesyonel şekilde gerçekleştirirken, biraz daha az masrafa gireceğim isteği ile çok daha büyük masrafların altına girmeya hiç gerek yok!

Evden eve nakliyat firmalarının kuruluş aşamasında istenen belgelere dikkat!
Evden eve nakliye firmanızı iyi seçerek ve eşyalarınızı gerçekten güvenebileceğiniz ellere emanet ederek taşınma işlemleriniz kolaylaşıyor. Tabi burada taşıma firmanızı, referanslarını dikkate alarak, insan kaynakları depertmanının sizinle kurdukları dile dikkat ederek, nakliye sözleşmesi ve nakliyat sigortası imzalatıp imzalatmadıklarını göz önünde tutarak, piyasa ortalamasına göre makul sayılacak bir fiyat önerip önermediğini göz önünde tutarak ve ücretsiz expertiz hizmeti verip vermediklerini sorarak seçmeniz olası.

Evden eve nakliyat firmasının seçiminde firmanın sahip olması gereken resmi belgeleri bulundurup bulundurmamaları da önemlidir. Evden eve nakliyat firmaları şehirlerarası ya da şehir içi taşımacılık yapabilmesi için K3 Yetki Belgesi’ ne sahip olmalıdır. Dolayısıyla K Yetki Belgesi, nakliye firmasına sorulması gereken resmi belgeler arasındadır. Gereksinimlerinize göre hangi K belgesini firmanızda görmeniz gerektiğini K belgesinin türüne göre belirlenir. Örneğin büro taşıtmak istediğinizde seçmeniz gereken firmanın K3 yetki belgesine sahip olması zorunludur. Evden eve nakliyat firması açmak isteyenlerin hazırlamak zorunda olduğu belgeler, firmalarda ne gibi özellikler arandığı konusunda dolayısıyla da firma seçiminizi etkileyecek kriterler hakkında bilgi veriyor. Nakliyat firmalarından K yetki belgesi istenmektedir. Ancak K belgelerinin üç türü bulunmaktadır. Evden eve nakliyat firmasının K1 yetki belgesine sahip olması yurtiçinde ev taşımacılığı, K3 belgesi ise yurtiçinde hem ev hem de büro taşımacılığı yaptığını gösterir. K2 yetki belgesi ise kendi işi için taşımacılık yapan firmalara verilmektedir ve bu belgeye sahip firmaların ev taşımacılığını ticari anlamda yapma yetkisi yoktur.

k3belgesi